LearningApps ve Otsimo (İçimdeki Hazine)

LearningApps ve Otsimo (İçimdeki Hazine)

Teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte insanların teknoloji ve internet kullanımı günümüzde hat safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Bu denli teknoloji kullanımı ülkelerin eğitim sistemini de etkilemektedir. Bizim ülkemizde gelişen teknolojiden yararlanarak eğitim seviyesini üst düzeylere taşımaya çalışan ülkelerden biridir. Teknolojinin eğitim sürecine girmesiyle birlikte birçok eğitim uygulaması da tasarlanmaya başlandı. Bu uygulamalardan ikisi ise LearningApps ve Otsimo.

Eğitim” kategorisindeki içerikler için tıklayınız.
LearningApps

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kademelerine yönelik eğitici birçok uygulama sunan bir sitedir. Site içerisinde farklı derslere yönelik sayısız eğitici uygulama bulunmaktadır. Öğrenciler bu uygulamaları kullanarak eğlenceli bir şekilde okulda öğrendiği konuları pekiştirme imkanı bulmaktadır.

LearningApps öğrenciler için eğitici uygulama sunmakla kalmayıp aynı zamanda öğreticiler içinde istedikleri tarzda uygulama tasarlama şansı sunmaktadır. Ayrıca bu uygulamaları tasarlayabilmek için komplike bir web/app tasarımı bilgisine ihtiyaç duyulmamaktadır çünkü LearningApps uygulama tasarımı adımlarını site üzerinde bulunan öğretici eklentisiyle uygulama tasarlamak isteyen kişilere göstermektedir. Öğretici, tasarladığı eğitici materyali ister uygulama üzerinde herkese açık hale isterse sadece kendi öğrencilerinin link aracılığıyla kullanabileceği bir uygulama haline getirebilmektedir.

LearningApps uygulamasına gitmek için tıklayınız.
Otsimo (İçimdeki Hazine)

Özel, uluslararası sertifikalı bir eğitici uygulamadır. Bu uygulama otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve özel öğrenme güçlüğü gibi gelişimsel durumlara sahip olan çocuklarımıza yönelik tasarlanmıştır. Uygulamanın çocuk ve aile için olmak üzere iki opsiyonu bulunmaktadır. Çocuk opsiyonunda dikkat dağıtıcı hiçbir eklenti (reklamlar, satın alma opsiyonları vb.) bulunmamakla beraber çocuk opsiyonu gelişimsel farklılığı olan çocukların eğitiminde sıklıkla kullanılan Uygulamalı Davranış Analizi(ABA) sistemine göre dizayn edilmiştir.

Çocuk opsiyonunda bulunan eğitici oyunlar(renk kartları, sayı oyunları vb.), ailenin yönetimiyle çocuğunun öğrenmesini istediği kavramların bulunduğu oyunlardan oluşmaktadır. Aile opsiyonu bu aşamada devreye girmektedir. Aynı zamanda aile, bu opsiyonda çocuğunun oyunlardaki gelişimini görmektedir. Uygulamanın telefonda değil de tablet gibi büyük ekranlı teknolojik bir alette kullanılması ise sonuç alabilme yüzdesini daha da yükseltmiştir.
Küçük bir not; uygulama aynı zamanda otizmli kardeşi olan bir Türk tarafından kardeşinin eğitimine yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur.

Otsimo (İçimdeki Hazine) uygulamasına gitmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir