Photoshop Kurulum Aşamaları Nelerdir?

Photoshop Kurulum Aşamaları Nelerdir?

Photoshop kurulum aşamaları hakkında detaylı bilgi vermeden önce Adobe ürünü olan Photoshop’un ne olduğunu ve bize neler sağladığına değinelim. Öncelikle tarihçesine bakacak olursak Photoshop 1987 yılında Michigan Üniversite’nde okuyan bir doktora öğrencisi olan Thomas Knoll tarafından geliştirilmiştir. İlk sürümü 1990 yılında piyasaya çıkmıştır.

Photoshop genellikle yeni bir görsel oluşturmaktan çok var olan görsellerin ya da resimlerin üzerinde düzenleme yapmamızı sağlayan bir resim editörüdür. Programda oluşturulan ve düzenlenen görselleri farklı formatlara dönüştürerek kaydedebiliriz. Photoshopta görselleri GIF, BMP, JPG, PNG ve TIFF gibi formatlara dönüştürebiliriz. Photoshop Adobe tarafından geliştirilen bir taramalı grafik düzenleyicisidir. Profesyonel resim düzenleme amacıyla kullanılır ve geniş işlem seçenekleri yelpazesine sahiptir.

Photoshop Kurulum

Adobe Photoshop kurulum için programını indirmeyi ve kurmayı öğrenip, temel işlevlerini inceleyeceğiz. Artık dijital resimler oluşturma ve düzenlemeye yönelik güçlü bir araç olan Photoshop programını indirerek çalışmaya başlayalım.

 • Photoshop programı ücretsiz bir program değildir. Ancak deneme sürümünü 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Photoshop İndirme

Photoshop’ u indirmeye ve kullanamaya başlamadan önce resmi Adobe web sitesinden “Creavite Cloud” yazılımını indirmemiz gerekiyor.

Bunun için;

Photoshop Kurulum

 • Yeni açılan sekmede “Free Trial” butonuna tıklayarak gelen sayfada “Creavite Cloud” logosunu bularak indir butonuna tıklayalım.

Photoshop Kurulum

 • Gelen pencerede Adobe ID için kayıt ol butonuna tıklayalım. Karşımıza çıkan formda Adımızı, Soyadımızı, E-Mail adresimizi ve Adobe ID için kullanacağımız parolamızı girelim.
 • Karşımıza çıkan yeni formda uygulamaya ilişkin beceri düzeyimizi, mesleğimizi ve bu programı indirme nedenimizi seçerek “devam” butonuna tıklayabiliriz.
 • Programı indirmeye başladı.
 • Gelen pencerede Adobe Photoshop’ un hangi sürümü üzerinde çalışacaksanız onu seçerek “Dene” butonuna tıklayabiliriz. Böylelikle Photoshop CC (2017) yazılımını bilgisayarımıza indirebiliriz.

Photoshop Kurulum

 • Bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum aşamalarını takip ederek programı bilgisayarımıza yüklemeliyiz.
Photoshop Bilgisayar Kurulum Aşamaları
 1. Yüklemeyi başlatmadan önce internet bağlantımızı kesmemiz gerekiyor.
 2. Bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyanın içinde bulunan ‘setup’a çift tıklıyoruz.
 3. Açılan sayfada “Adobe Installer” sekmesinin tamamlanmasını bekliyoruz.
 4. “Adobe Installer” sekmesinin tamamlandıktan sonra açılan sayfada “Deneme Sürümü” butonuna tıklıyoruz.
 5. Açılan sayfada “Accept” butonunu seçerek sözleşmeyi onaylıyoruz.
 6. Yükleme yapacağımız programı seçerek programı seçerek “Install” butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatıyoruz.
 7. Programın kurulum işleminin tamamlanmasını bekliyoruz.
 • Tüm aşamaları tamamladıktan sonra Photoshop çalışmalarımıza başlayabiliriz.
Photoshop ile ilgili içerikler için tıklayınız. Akademi kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir