Barış ÖZCAN: Başarılı Youtuber

Barış ÖZCAN: Başarılı Youtuber

Barış Özcan ünlü bir youtuberdır. Peki Youtube, Youtuberlık nedir ve Barış Özcan kimdir sorularına yönelik cevapları yazımızda inceleyelim.

Youtuber nedir?

Youtube, çeşitli video içeriklerinin paylaşıldığı bir sosyal medya platformudur. 2005 yılında kurulan Youtube, şuan dünyada en fazla kitleye sahip olan platformlardan biridir.

Youtuber, kelime anlamı olarak Youtube’u aktif bir şekilde kullanan, yaratıcı ve özgün videolar ile insanları eğlendiren, bilgilendiren çeşitli konularda içerik üretenlere denmektedir. Herkes Youtuber olabilir gibi bir algı olsa da başarılı bir Youtuber olmak çok zordur.

“Youtube” kategorisine ulaşmak için tıklayınız.
Youtuber Barış Özcan

23 Temmuz 1974 İstanbul doğumlu olan Barış Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup evli ve bir çocuk babasıdır.

Barış Özcan şu anda Abak.us Kreatif Medya Ajansı’nın başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Barış Özcan, belgesel yapımcısı ve yönetmenidir. YouTube’ un New York stüdyolarında ilgi çekici projeler üretmektedir. Geçmişte Adobe‘ de çalışmıştır.

Youtube üzerinden çektiği videolarla büyük ilgi toplayan youtubelar arasında yer alan Barış Özcan’ın Youtuber’ lik macerası ilk olarak 2007 yılında youtube üyesi olmakla başlamış ve o zamanda beri çeşitli videolar yayınlamaya başlamıştır. Birbirinden ilgi çekici videoları ile kısa sürede, Özcan Youtube kanalı üzerinde büyük izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Kanalda genellikle bilgi dolu içeriklerin yanı sıra, insanların merak edebilecekleri, bilim, sanat ve tasarım konuları da yer almaktadır.

Barış Özcan Videoları

  • Özcan, Tesla videosunda almış olduğu elektrikli otomobili, hangi sebeplerle aldığını anlatmakta ve elektrikli otomobiller hakkında bilgi vermektedir. Aynı zamanda Tesla ile sponsorluk anlaşması olup, bu anlaşma kapsamında elektrikli otomobiller hakkında tanıtım videoları yayınlamaktadır.
  • Özcan, Elon Musk videosunda, dünyaca ünlü yatırımcı Elon Musk’un hayret verici vizyonu hakkında bilgiler vermektedir. Bir yatırımcı olmasının yanı sıra dünyanın geleceği ile ilgili önemli bir vizyon sahibi olan Elon Musk bilindiği üzere, güneş ve elektrik enerjisini, daha verimli hale getirmek için önemli çalışmalar yapan dünyaca ünlü bir isimdir.
  • Youtube kanalında uzay bilimleri ile ilgili sıklıkla yayın yapması ve bilgi dolu anlatımları nedeniyle NASA’ya davet edilen ilk Türk Youtuber olma özelliğini taşıyan Özcan, NASA’ya giderek bir hafta boyunca incelemelerde bulunmuştur.

Barış Özcan Youtube Kanalı Hakkında Bilgiler

  • Kanalın abone sayısı, 3 milyon 293 bindir.
  • Kanal 7 Ocak 2007 tarihinde açılmıştır.
  • Kanalda yayınlanan tüm videoların toplamı, 244 milyon kez izlenme almıştır.
  • Kanal üzerinde genellikle, bilimsel çalışmalar ilginç bir dille anlatılmaktadır.
  • Sanat, tasarım ve teknoloji hikaye videoları, kanalın en popüler videoları arasındadır.
“Barış Özcan’ın” youtube kanalına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir