Evernote Nedir? Avantajları Nelerdir?

Evernote Nedir? Avantajları Nelerdir?

Evernote, çeşitli medya dosyalarını oluşturmak, düzenlemek ve depolamak için tasarlanmış bulut tabanlı bir yazılım hizmetidir Bu notlar daha sonra buluta yedeklenir. Bu, kullanıcının notlarına herhangi bir platformdan erişmesini sağlar. İster metin belgesi, fotoğraf, video, ses dosyası, isterse web sayfası olsun, kendi kişisel Evernote’unuz aracılığıyla bulutta depolanan tüm öğelerinizi tutar.

Google Drive , Dropbox veya Apple iCloud gibi diğer popüler bulut depolama hizmetlerine benzerliği çok. Dosyaları doğrudan bilgisayardan yüklemenin aksine not defterlerinin ve notların oluşturulmasına odaklanmıştır. Diğer rakip hizmetlerden farklı özellikler sunar, bu nedenle birçok kullanıcı en iyi seçimi haline gelmiştir.

Akıllı telefonlarımızı her yerde yanımızda taşıyoruz. E- postamızı kontrol ediyoruz yani bilginin ve teknolojinin egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Evernote bu bilgileri oluşturmamıza ve düzenlememize yardımcı olacak bir araçtır.

Bir nottan diğerine bağlantı kurma köprüsü gibi çalışır. İşyerinde kullandığınız her internet sistemine bağlantı içeren bir not veya toplantı sırasında ele alınması gereken belirli notlara bağlantılar içeren bir toplantı gündemi gibi birçok bilgi için referans noktası olarak tek bir not oluşturmak istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

“Görünmeyen Kahraman: Bulut Bilişim Nedir?” isimli yazımıza ulaşmak için tıklayınız. “Tüm İhtiyaçlar İçin Bulut Bilişim Hizmetleri” isimli yazımıza ulaşmak için tıklayınız.
Avantajları:
  • Ekran görüntüsü alma
  • Dosyalarda diğer ekip üyeleriyle birlikte çalışma
  • Web’de sayfalara yer işareti koyma
  • Dosya eklerine not ekleme
  • İçindekiler

İçinde bulunan içindekiler kısmı notları birleştirmeye yarıyor ancak bu notları silmek ve bunları bir belge ile değiştirmek yerine, bir tablo içeriği her ayrı nota ayrı bağlantılara sahip yeni bir belge oluşturur. Bu yeni belge, notlarınıza hızlı bir şekilde ihtiyacınız olduğunda işinizi kısa bir sürede halletmenizi sağlıyor.  En kullanışlı iki özellik not etiketleri ve Evernote Web Clipper tarayıcı uzantısıdır.

Not etiketleri blog gönderisindeki etiketler veya hashtag gibi çalışır. Bu notları düzenlemek için kolay bir yöntem sağlar. Etiketler notlar arasında arama yapmak ve daha sonra kullanmak üzere kategorilere ayırmak için kullanışlıdır. Örneğin, “biyoloji” veya “deney” ile etiketlenmiş tüm notlar, hangi not defterinde olursa olsun kolayca aranıp bulunabilir.

Evernote Web Clipper  ise web içeriğini doğrudan defterlerinize kopyalayan bir tarayıcı uzantısıdır. Web Clipper Evernote kullanımını kolaylaştırıyor. Yüklendikten sonra, Clipper resim, metin ve tüm web sayfalarını takip etmenizi sağlar. Bunlar seçtiğiniz herhangi bir defter şeklinde sıralanabilir. Web sayfalarının basitleştirilmiş sürümlerini alıp notlarınıza gönderebilirsiniz. Web sayfası araştırmalarınız için sık sık bakmanız gereken bir sayfaysa, size zaman kazandırır. Çevrimdışı web sayfasındaki bilgilere erişebiliyorsunuz.

Web sitesi reklamlar ve resimlerle doluysa, Web Clipper bunları çıkarabilir.

Yararlanılabilecek Kaynaklar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir