Kelime Bulma Uygulamaları ve Tanıtımları

Kelime Bulma Uygulamaları ve Tanıtımları

Kelime bulma uygulamaları oyuncuya hızlı düşünebilme becerisi katarak doğru karar verip en yüksek puanlara ulaşmalarını ister. Ancak bu tür oyunlarda oyuncunun yaratıcılığı önemlidir. Her kelimeyi aniden bulmak gerçekten zordur ama bu tür oyunları sıklıkla oynayan kişilerde alışkanlık olduğu için kısa sürede doğru kelimeyi bulabilmektedir. Kelime Bulma oyunlarının bazılarında pas geçme hakkı varken bazılarında maalesef bulunmamaktadır.  Kelime bulma oyunları, anadil gelişimini sağlayıp yarışma imkanı sunmaktadır. Bazı kelime bulma oyunları aşağıda verilmiştir:

Uygulama tanıtımları
Kelime bulma oyunu:

Zorluk seviyesine göre şekillendirilmiş bir oyundur. Beyin egzersizi ile sözcükleri tahmin edip en iyi skora ulaşmaya çalışılır. İnternet ile çalışan bir oyundur. İnternet aktif değilken yaptığınız skor sunucuya gidemediği için oyunda en son kayıtlı olan skorunuz ile devam edersiniz.

Kelime bulmaca oyunu:

Tamamen bilgiye dayalı zaman baskısı altında kelimeleri tahmin etmenizi ve skor yapmanızı istemektedir. Oyun internetsiz oynanabilmektedir.  Geniş soru haznesine sahip olduğu için farklı sorularla kelime tahmini yapmanızı isteyen bir oyundur.

Words of Wonders:

Dünyanın 7 Harikası içinde saklanmış sırları kare bulmaca ile beraber keşfetmiş olursunuz. Oyun başlangıcında ipuçları verilerek kelimeyi tahmin etmeniz istenecektir. Yeni kelimeler sorarak sizin dilinize etki edip kelime haznenizi geliştireceği iddia edilmektedir.

Kelime Gezmece:

Tamamen yaratıcılık özelliği üzerine kurulmuştur. Oyun hem beyin jimnastiği yaptırmakta hem de müzik eşliğinde sizi rahatlatmaya çalışmaktadır. Oyunda ipuçlarının olması ise yardım olanağı sunmaktadır.

“Çocuklara Yönelik 5 İngilizce Okuma Uygulaması” başlıklı yazıyı okumak için tıklayınız.
Kelimelik:

Hem mobil cihazlardan hem de bilgisayardan oynanabilmektedir. Ayrıca oyunda Süper Lig şampiyonluk mücadelesine katılabilmektedir. Sohbet edip yeni arkadaşlıklar edinmeye ve yarışmaya olanak sunan bir oyundur.

Düşen! Kelime oyunu:

İnternetsiz oynanabilen gizli kelime bulmaca oyunudur. Diğer oyunlardan farkı kompleks ve çok eğlenceli bir kelime oyunu olmasıdır. Her bölümde yeni unvanlar bulunmaktadır. Oyunda kelimelerin kaybolmasıyla aşağıya düşen harfler sayesinde yeni kelimeler oluşmakta ve zincirleme bir hale dönüşmektedir.

Kelime Oyunu: Sözcük Bulmaca:

İster tek başınıza isterseniz online olarak bulmaca oyunu diğer oyuncularla kelime tahmin etmenizi isteyen bir oyundur. Oyun 5*5’ lik bir tahtaya karışık bir şekilde yerleştirilmiş kelimeyi en hızlı şekilde bulma oyunudur.

Kelime Kutusu:

İnternetsiz oynanabilen bir oyundur. Bulmaca oyunlarını seven kişilerin oldukça beğendiği ve hoş zaman geçirdikleri bir oyundur. Farklı arkaplanlar ile görsel şölen oluştururken kelime tahmini yapmaya olanak sunmaktadır.

Kelime Savaşları:

Beyin jimnastiği yaparak kelime dağarcığını geliştirmek isteyen herkesin oynayabileceği bir oyundur. Harfleri birleştirerek sözcükleri oluşturulur. Bulamadığınız bir kelime olduğunda ipuçlarını kullanarak ve günlük bonus ödüllerini alarak oyunda ilerlemenizi sağlar.

Kelime Çiftliği:

Kolaydan zora zorluk seviyeleriyle oyunu keyifli hale getirmektedir. Kullanıcıların kelime dağarcığını geliştiren bir oyundur. Her güne özel günlük bulmacalar ile oyun zevkli hale getirilmeye çalışılmıştır. Bölümleri tamamladıkça ödül kazanma ve skorun artması gibi özellikler de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir