Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması: 3 GSM operatörü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uygulamanın amacı yeni tip koronavirüsle (kovid-19) mücadele etmek için bizlerin hizmetine sunulmuştur. Vatandaşların yaşadıkları bölgeyi konumlarından tespit ederek bölgelerindeki risk durumuna bakıp inceleyebileceği ve kendi sağlık durumlarını da takip edebileceği “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması hayata geçirildi. Bulunduğumuz bölgede risk oranını sorgulayabileceğimiz gibi günlük olarak sağlık durumumuz da gördüğümüz değişiklikleri uygulama da dolduracağımız sağlık testiyle bildirebileceğiz.

“Çocuklara Yönelik 5 İngilizce Okuma Uygulaması” başlıklı yazıyı okumak için tıklayınız.
Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasını nasıl kullanabiliriz?

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasını APP Store ve Google Play Store’dan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız ilk gereken şey cep telefonu numaranızı onay koduyla birlikte sisteme yazarak ilk erişiminizi sağlamanız gerekiyor. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu yazdıktan sonra “Hesabın Doğrulandı” ileti mesajını alacaksınız. Bu mesajı aldıktan sonra uygulamanın yerinizi tespit edebilmesi için konum servislerinin açılmasına izin vermeniz gerekiyor. Daha sonra bluetooth açarak sosyal mesafe kuralını da ihlal etmemeniz için telefonunuzun bu özelliğini de açmanız gerekiyor. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra sağlık durumunuza ilişkin soruları yanıtlayacaksınız. Sağlık durumunuzla ilgili yanıtladığınız sorular kesin sonuçlar değildir. Kötü bir sonuç aldığınız da hastaneyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Risk haritasını görüntülemek için T.C Kimlik no, Baba adı ve doğum yılınızı doğru bir şekilde sisteme girerek kaydınızı tamamlamanız gerekiyor.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması ile Hangi Bilgilere Ulaşabiliriz?

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasında yer alan Yoğunluk haritası bulunduğumuz bölgenin riskli olup olmadığını bize gösteriyor. Sağlık bakanlığınca tespit edilen vakaları ve belirlenen riskli bölgeleri hızlıca öğrenebilirsiniz. Yoğunluk haritasın da ‘Evde izolasyon’, ‘Riskli’, ‘Enfekte’ olarak haritada durumunuzu görebilirsiniz. Evde takip edilen enfekte vakaların ise dışarıya çıktıkların da telefonuna uyarı gelecek gerekirse emniyet güçleri devreye girecek. Koronavirüs testi pozitif tüm hastaların bu uygulamayı kullanması zorunlu olacak.

Ailem bölümüne merak ettiğiniz kişileri ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz kişi sizi uygulama da onaylar ise o kişinin durumunu, konum bilgilerini ve riskli bölgelere göre risk durumunu görebilirsiniz. Aynı zaman da harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor.

Hayat Eve Sığar mobil uygulamasıyla birlikte maske alımı da kolaylaşacak. Uygulama içerisine eklenecek QR kod ile eczaneye gidip maskelerimizi temin edebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir