Temizlik Rolünde Yeni Aktör: Yapay Zekalı Oral B Diş Fırçası

Temizlik Rolünde Yeni Aktör: Yapay Zekalı Oral B Diş Fırçası

50 yıldan fazla süredir ağız bakımı için ürünler üreten Oral-B bu sene Genius X isimli diş fırçasını tanıttı, ancak bu diş fırçası diğer paydaşlarından farklı olarak yapay zeka ile birlikte çalışıyor; yani yapay zeka cep telefonlarımızdan ya da büyük sistemlerden çıkıp günlük hayatımızın bir parçası olmaya hızla devam ediyor.

Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılan Genius X, içerisinde bulunan diş fırçalama stillerini baz alarak kullanıcılara ağız bakımı konusunda rehberlik etmeyi planlıyor ve ağız bakımını bir rutinden daha detaylı bir hale getiriyor.

Diş fırçasının kendi mobil uygulaması var ve bu uygulama üzerinden kullanıcılarına ağız bakımı konusunda koçluk ediyor. Ürün içindeki yapay zeka diş fırçalama sürenizi, hareketlerinizi ve fırçalama sertliğinizi algılayarak mobil uygulama ve fırça üzerinden size geri bildirimlerde bulunuyor.

Henüz daha satışa hazır olmayan ürün, Oral-B laboratuvarlarında tüketiciyle buluşturulmak üzere geliştirilmeye devam ediyor.

 

Yapay zekanın günden güne hayatımızın merkezine girmeye başladığı şu günlerde, insan hayatını kolaylaştıracak ve konforunu artıracak bu yenilikler heyecan vermiyor değil.

Yapay Zeka kategorisindeki içerikler için tıklayınız. Teknoloji kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir