Dijital İkiz Çözümü Sunan 5 Şirket

Dijital İkiz Çözümü Sunan 5 Şirket

Dijital ikiz (digital twinsayısal ikiz) teknolojisinin endüstrideki kullanımı her geçen artmaktadır. Bu teknoloji sayesinde ürünlerinin sanal kopyasını tutabilmeniz mümkün hale gelebilir.

Dijital ikiz nedir? konulu yazı için tıklayınız.

Dijital ikiz teknolojisi ile birlikte çeşitli teknolojileri kullanılabilir. Nesnelerin İnterneti (Nİ) , yapay zeka ve simülasyon bu teknolojilerin başında gelmektedir.  Nİ ile dijital ve gerçek ikizler arasında iletişim sağlayabilir, yapay zeka ile elde ettiğiniz verileri anlamlı bilgiler haline getirebilir veya simülasyon ile dijital kopyayı takip edebilirsiniz.

Nesnelerin İnterneti kategorisindeki içerikler için tıklayınız. Yapay Zeka kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

Peki günümüzde bu teknolojiden faydalanmak için hangi şirketler sizlere hizmet verebilir. İşte bu şirketlerden 5 tanesi şu şekilde sıralanabilir;

1) Hannover Messe

Bu şirketin sunduğu geniş ürün skalası sayesinde dijital twin dünyasına giriş yapabilirsiniz.

2) Eclipse

Bu şirket işin daha ziyade yazılım kısmı ile ilgileniyor. Sizin için sayısal ikiz teknolojileri ile ilgili yazılımlar üretebilir.

4) SAP

SAP, dijital çözümler noktasında çeşitli teknolojileri kullanabilen ve ihtiyaçlara yönelik çalışabilen bir şirket formundadır. Son zamanların yükselen teknolojisi dijital twin ile ilgili çözümleri ise incelmeye değer.

5) Softwareag

Yine işin yazılımsal boyutuyla ilgilenen başka bir ekiptir.  Sayısal ikiz ile ilgileniyorsanız inceleybilirisniz.

6) SIEMENS

dijitalleşme yolunda oldukça yatırım yapan sıemens bu alanda takip edilmesi gereken şirketler arasındaki yerini almış durumda gözüküyor.

“Dijital İkiz ile İlgili 16 Farklı Rapor” konulu yazı için tıklayınız.

 

Dijital ikiz ile ilgili içerikler için tıklayınız. Endüstri 4.0 ile ilgili içerikler için tıklayınız. Teknoloji kategorisindeki içerikler için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir