The Pitcher 2018 TOP 20 ile Tanışın! 

The Pitcher 2018 TOP 20 ile Tanışın! 

Bu yıl, The Pitcher 2018 etkinliğine 20 farklı ülkeden 970’den fazla girişimci başvurdu. The Pitcher 2018 Tüm başvuru sahiplerinin sunduğu müthiş fikirlerin, sıra dışı ekiplerin ve benzersiz sahaların sayısı, bizi şaşırttı ve bize derinden ilham verdi. Maalesef, herkes finallere çıkamadı. Uzun ve çok zor bir değerlendirme sürecinin ardından, 21 Nisan’da The Pitcher 2018 etabını fırtınaya sokacak ilk 20 girişimi duyurmaya hazır.

Girişimcilik kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

1) Adverport

İstanbul, Türkiye

YouTuberlar, ünlü bir yeni nesilden daha fazlası. Onlar, izleyicileri için içerik yazarları, üreticileri ve dağıtıcılarıdır. Adverport, her YouTube kanalına potansiyel reklam verenlerle bağlantı kurma şansı veren dijital bir reklam platformudur. YouTube’da hem iş birliği hem de etkili reklam kampanyaları yapabilecekleri markalar ve YouTuberlar için bir pazardır.

Youtube kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

2) Arvia

İstanbul, Türkiye

Arvia, geliştiricilere, Arvia’nın API’lerini ve SDK’larını kullanarak görüntülü sohbetler, sesli çağrılar ve anında mesajlaşma uygulamalarını mobil uygulamalara veya web sitelerine kolayca eklemelerine yardımcı olan bir hizmet olarak hizmet vermektedir. 

3) SubscrEASY

İstanbul, Türkiye

2014 yılında kurulduğundan beri, KODFARKI, telekom ve finansal teknoloji sektörlerinden şirketlere yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri verdi. 2017 yılının ortalarında bulut tabanlı bir abonelik ücretlendirme altyapısı olan Subscreasy projesine başladı.Bu projenin arkasındaki fikir, SaaS(Software as a Service) şirketleri için uygun fiyatlı ve erişilebilir bir faturalandırma yazılımı yapmaktır.

4) Wonderbox

İstanbul, Türkiye

Yaratıcı Mutfak Akıllı Teslimat – Wonderbox, kullanıcıların kişiselleştirebileceği keyifli bir yaklaşımla geleneksel off-line “çoklu seçim” deneyimini seçerek çevrimiçi hale getirerek katma değer yaratan yapısal değişiklikler yaratan yeni nesil yenilikçi gıda dağıtım sistemi olmayı hedefleyen bir iş modelidir. Yemekler, üretilen onlarca günlük gıdadan yüzlerce benzersiz kişiselleştirilmiş kombinasyon oluşturarak. Proje, akıllıca basitleştirilmiş kullanıcı dostu müşteri deneyiminin yanı sıra çevrimiçi sipariş, gıda üretimi, uygun paketleme ve tüm teslimat aşamalarındaki süreç iilerlemelerini ortaya koymaktadır.

5) Hypercell

İstanbul, Türkiye

Bugün artırılmış gerçeklik – virtual reality (VR) dünyasında en önemli teknoloji Konum Tabanlı VR’dir. Üst düzey VR deneyimleri, ev kullanıcıları için büyük bir fiyat etiketi ile gelir, ancak artık ev dışı eğlence ile en yeni VR teknolojisini deneyimleyebilirler. Eğlence tesislerinde Laser-tag, paintball, air-soft ve atari salonu oyun birimlerinin çoğunun değiştirilmesi bekleniyor. HYPERCELL, en uygun LBVR teknolojisini geliştiriyor, bu da müşteriler için de uygun fiyatlı ve kolay kurulum anlamına geliyor. Benzersiz bir yaklaşımla HYPERCELL, herkesin her yerde LBVR eğlence işine dönüştürebildiği ve hemen gelir elde etmeye başlayabileceği hepsi bir arada bir paket sunar.

Artırılmış Gerçeklik kategorisindeki içerikler için tıklayınız.

6) Rush App

İstanbul, Türkiye

Rush App oyuncuları ve oyun meraklılarını buluşturan bir sosyal medya platformudur. Rush, genç ve tutkulu oyuncularla dolu bir ekiple tüm oyun topluluğunu bir araya getirirken, kullanıcılara kendi oyun ağlarını kurma fırsatı verir. 

7) TuneFork

İsrail

İşitme bireysel bir deneyimdir. Her birimizin kendine özgü bir “kulak izi” işi var. Bu nedenle hiçbir ses sistemi herkes için mükemmel değildir. Bozuk bir ses dinlediğinizde, bir şeyler eksik olacak. Bazı durumlarda, işitme duyunuza zarar verebilir. TuneFork, işitme duyunuzu karakterize eden ve kişisel bir Ses Profili oluşturan basit bir testte sizi yönlendirir. TuneFork’un kendi kendini sınama testi klinik olarak doğru olduğundan, mümkün olan en iyi sonuçları, gerçekten de Altın Standart Ses deneyimini sunar. TuneFork, test sonuçlarını her bir kullanıcı için hassas bir ses filtresi uyarlamak için kullanır ve ses sisteminiz ile işitme duyunuz arasında mükemmel uyumu sağlar. TuneFork herhangi bir işletim sistemine entegre edilebilir ve tüm ses içeriğini optimize eder:

* Telefon görüşmeleri

* Müzik

* Video

* Sesli mesajlar

* Zil sesleri ve Uyarılar.

Tunefork’un Ürünü, laboratuar koşullarında klinik testlerle kanıtlanmıştır ve piyasadaki en doğru otomatik test sonuçlarıdır.

8) Molp

Bosna Hersek

MOLP.com, çalışanların ofis dışında çalışırken faaliyetlerini izleyen mobil ve web yazılımıdır. MOLP, çalışanların topladığı verileri ve ilgili KPI’yı (Anahtar Performans Göstergesi) yönetime gerçek zamanlı olarak ve günlük raporlara dayanarak doğru kararlar vermek için alır.Paradan, zamandan tasarruf sağlar ve şirkette çalışma süreçlerinin verimliliğini hızlandırır.

9) Nota-Nota

Suudi Arabistan

NOTA NOTA, bir sosyal ağa bağlı “akıllı, kişisel parfüm karıştırma makinesi” dir. Nota-Nota, tüketicilere parfüm tasarımcısı olma ve stillerini yansıtacak kendi parfümlerini yaratma şansı verecek. Şimdiye kadar parfüm endüstrisi, büyük parfüm şirketleri ve parfüm tasarımcılarının hakim olduğu kapalı bir sektör olmuştur; YouTube gelmeden önce tıpkı Hollywood gibi. Nota-Nota markası parfümeri dünyasını demokratikleştirmek için “YouTube” modelini geliştirmeyi ve böylece insanların kokularını icat edip paylaşabilmelerini ve isterlerse geliştirmeyi amaçlamaktadır.Nota-Nota karıştırma makinesi, yeni bir parfümü karıştırırken kullanıcıya birçok seçenek sunan 8 ayrı esans özü içerir. “Akıllı” bir karıştırma makinesi olarak, ikili işlevi olan bir mobil uygulama kullanarak uzaktan kontrol edilebilir, bir sosyal ağ platformu olarak, kullanıcıların tarif alışverişinde bulunmalarını sağlar.

10) Vavien

Türkiye

Vavien, İstanbul merkezli bir Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) başlangıcıdır. Elektromekanik ürün üreticileri için bir çözüm sunar, elektronik kart modülü, mobil uygulama ve bulut platformunu içerir, üreticilerin ürünlerini dijital dönüşüm yapmalarına olanak sağlayan kolay entegrasyonlu bir elektromekanik ürüne sahiptir. 

“Nesnelerin İnterneti Başarısı İçin 3 Strateji” konu yazıyı okumak için tıklayınız.

11) Tripalista

Berlin, Almanya

Tripalista, gezginlerin seyahatleri planlamalarına, rezervasyonlarını yapmalarına, gezinmelerine ve paylaşmalarına yardımcı olan kalabalık kaynaklı bir web ve mobil platformdur. Tripalista, gezginlerin favori araçlarını ve kaynaklarını tek bir platformda birleştirir ve birleştirilen metin verilerini dakikalar içinde oluşturulabilir ve saniyeler içinde göz atılabilecek görsel hikayelere dönüştürür.Tripalista, yolculuk sürecinin her iletişim noktasında, fikirden, sonradan paylaşmaya ve hatırlamaya kadar kullanıcıları meşgul eder.

12) Micar Innovation

Sofya, Bulgaristan

Micar Innovation, küçük moleküllü bir farmasötik inkübatördür. Odak noktaları, önemli karşılanmayan ihtiyacı olan hastalıkları ve hastalıkları ele almak için dönüştürücü potansiyeli olan yüksek değerli tedaviler oluşturmaktır. Şirket, çığır açan bilimsel fikirleri yeni tedavilere dönüştürüyor.

13) Vivoo

İstanbul, Türkiye

Vivoo, idrar analizinize dayanarak kullanıcılara kişisel beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunan bir sağlık asistanıdır.

14) Hepipet

İstanbul, Türkiye

HepiPet, evcil hayvan sahiplerine ve veterinerler için dijital çözümler sunarak evcil hayvanların sağlığına odaklanan bir platformdur.

15) Compocket

İstanbul, Türkiye

Compocket, cep boyutunda, kompakt ve mobil uyumlu elektronik laboratuar cihazları üretir. Artık öğrenciler, üreticiler ve mühendisler laboratuvarlarını ceplerinde taşıyabilir ve daha pratik ve daha verimli ölçüm deneyimine sahip olurlar.

16) Qumpara

İstanbul, Türkiye

Qumpara bir makbuz tabanlı müşteri ödül ve görüş platformudur. Mobil uygulama, FMCG markalarının segmentli alışveriş yapanlar için anında promosyon kampanyaları oluşturmalarını ve eyleme geçirilebilen alışveriş bilgileri sağlar.

17) Ortus

İstanbul, Türkiye

Ortus’tan Sigorta.io, çeşitli paydaşların sigorta faaliyetlerinde çoklu temas noktalarının bulunduğu operasyonel ve iletişim süreçleri için hızlı, sorunsuz, uygun maliyetli çözümler sunmaktadır.Sigorta.io, sohbet, sohbet botu, video konferans, bildirim hizmetleri ve sosyal medya entegrasyonları gibi akıllı araçlar kullanarak esnek ve modüler mimarisinden faydalanmaktadır.Sigorta.io platformu ana iş süreçlerine tıklıyor ve tamamen entegre çözümler sunuyor. Kısa sürede, en az çabayla hizmet olarak altyapı veya yazılım olarak tasarlanabilir. Şirketin sloganı, hırs ve hedeflerini yansıtır; “Teması optimize et, maliyetleri minimize et”.

18) Healerbit

İstanbul, Türkiye

Healerbit, görüntü işleme ve yapay zekayı kişiselleştirilmiş sağlık ürünleri ile birleştirir. İlk ürünleri StepBit, 3D teknolojisi ve özel bir algoritma kullanarak müşterilerine kişisel ayakkabı iç tabanı hizmetleri sunarak ayakkabıların üretilme şeklini değiştirmeyi hedefliyor.

19) Octovan

İstanbul, Türkiye

Octovan, taşınan UBER’dir. Şirket taşınmaya parçalayıcı çözümler getiriyor. Müşteri yolculuğu ve hizmetlerine standart fiyatlandırma yapmaktadır. 

20) SoolX

İstanbul, Türkiye

Sool X, ağırlıklı olarak dijital endüstride faaliyet gösteren işletmeler için tasarlanmış bulut tabanlı ters ibraz yönetimi ve sahtekarlık teşhis / önleme analitik araçlarıdır.

The Pitcher 2018 Kaynakça için tıklayınız.

 

Bulut Bilişim kategorisindeki içerikler için tıklayınız. Girişimcilik kategorisindeki içerikler için tıklayınız. Yeni ne var? Gündem yazıları için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir