Akıllı Buzdolapları Hangi Özelliklere Sahiptir?

Akıllı Buzdolapları Hangi Özelliklere Sahiptir?

Günümüzde akıllı buzdolapları ile ilgili bilgiler oldukça fazla rastlamaktayız. Hayatımızın her yerinde gündelik olarak buzdolaplarını kullanıyoruz. Buzdolaplarına koyduğumuz malzemelerin bozulmasını istemeyiz. Seyahat çıktığımızda genellikle komşularımıza anahtarları bırakırız. Elektrik kesilir ya da ani durumlarda buzdolaplarındaki malzemelerin bozulmasın diye anahtarı emanet edebiliriz. Artık günümüzün teknolojisiyle bu sorun ortadan kalktı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte buzdolaplarına da yeni teknolojiler entegre edildi. Bu sayede akıllı buzdolapları ortaya çıktı. Akıllı buzdolapları eklenen özellikler neler bir bakalım.

Bazen buzdolaplarında ön taraflara yer açmak için arkaya doğru malzemeleri yerleştiririz. Bu durum arkadaki malzemelerin soğuk, ön taraftaki ürünlerin ise ılık olması ile karşılaşırız. LG Door Cooking teknolojisiyle bu durum ortandan kalktı.

LG Door Cooking

LG Door Cooking teknolojisiyle buzdolabında bulunan soğuk hava her tarafa eşit şekilde  dağıtılarak sıcaklığı en aza indirgenmesini sağlamaktadır. Bu teknoloji sayesinde yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi soğuk tutmasına olanak sunmaktadır.

 

Buzdolaplarını gün içerisin çok kez açmaktayız ve bu da buzdolapların içerisindeki soğuk havanın azalmasına sebep olmaktadır. LG geliştirdiği teknolojide buzdolabın kapağını açmadan ön tarafta bulunan cama dokunduğunuzda içerisini görebilmekteyiz. Bu sayede buzdolabının kapağını açmadan içerisini görebiliyoruz. İlla açmak istediğimizde buzdolabı bölümlü olduğunda bir tarafı açtığımızda sadece o bölgede soğuk hava azalmaktadır. Diğer tarafa etki etmemektedir.

Auto Open Door

Auto Open Door teknolojisinin buzdolabına kattığı özelliği, gece karanlığında kapıyı otomatik olarak açılabilen bir akıllı sensör bulunmaktadır. Sadece buzdolabının altında bulunan ışık projeksiyonuna basın ve buzdolabının kapısı yavaşça açıldığını seyredin. Geceleyin bazen buzdolaplarında bir şeyler almak isteriz karanlık ya da elimizde fazla eşya olduğunda buzdolabının kapağını açamayız. Bu durumun çözümünü akıllı sensörlerle ortadan kaldırıp kolaylık sağlamaktadır.

“Nesnelerin İnterneti” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Seyahate gittiğimizde ya da dışarıda olduğumuzda buzdolabı özelliklerinin uzaktan yönetimine olanak tanıyan LG SmartThinQ® teknolojisiyle internete bağlı olarak telefonumuzda istediğimiz gibi kontrol edebiliriz.

 

 

 

 

“LG ThinQ” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni teknolojileri mobilya, beyaz eşya, sağlık, eğitim vb. alanlarda nasıl entegre edilebilir diye düşünmek gerekir. Bu teknolojiler, günümüz ve yaşadığımız çevrede kolay kullanım ve  zamandan kazanç sağlar.

 

Belki de en küçük düşündüğümüz şeyleri bile umursamadan bu yapılmaz diyoruz. Teknolojinin yapamayacağı şey yoktur. İster eğitimde, sağlıkta, askeride hatta günlük yaşantımızda kullandığımız malzemelere entegre edilebilecek teknolojiler ilerde her geçen gün değişerek karşımıza çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir