Artırılmış Gerçeklik ile Geliştirilmiş Akıllı Telefon Uygulamaları: En İyi 5

Artırılmış Gerçeklik ile Geliştirilmiş Akıllı Telefon Uygulamaları: En İyi 5

Artırılmış gerçeklik; akıllı cihazlar aracılığıyla sanal ortamda ki nesnelerin gerçek nesneler üzerine entegre edilebilmesidir. Cihazlarda cisim tanıma özelliği kullanılarak video, ses ve ya fotoğraf gibi sanal nesnelerin 3 boyutlu halini gösteren ve gerçek ortamla sanal ortamı birleştiren teknolojidir. Artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanabilmek için ilk olarak akıllı bir cihazınızın olması gerekir. Daha sonra internete bağlanan bu cihazda bu teknolojiyle ilgili uygulamanın yüklü olması gerekir. Cihazınızın kamerasını kullanarak gerçek nesneler üzerine entegre edilen sanal nesneleri gerçeğe yakın bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Artırılmış gerçeklik teknolojisi günümüzde kullanılmaya başlanmış ve ilerleyen zamanlarda hayatımızın çoğu yerinde kullanılmayı düşünülen bir kavramdır. Sizlere bu yazımda akıllı telefonlar için tasarlanmış olan en iyi 5 artırılmış gerçeklik uygulamasından bahsedeceğim.

“Artırılmış Gerçeklik ve Eğitim” başlıklı yazıyı okumak için tıklayınız.
Mondly:

Yeni bir dil öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getiren bir uygulamadır. Ücretli ve ücretsiz kurslar vardır. 33 farklı dil seçeneği sunuyor. Günlük alıştırmalar, tekrarlarla kalıcı öğrenmeyi sağlıyor. Farklı bir dilde sohbet etme olanağını da bulunuyor. Uygulama içerisinde bulunan vr sürümüyle düz bir zemin bulmanızı istiyor. Öğretmeninizi görerek dersinize başlayabiliyorsunuz.

“Mondly” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Artırılmış Gerçeklik ile geliştirilmiş akıllı telefon uygulamaları: En iyi 5 - Mondly

 

Ink Hunter:

Dövme yaptırmak isteyen fakat nasıl bir dövme olacağına ve nereye yaptıracağına karar veremeyen kişiler için tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulamada kamerayı kullanarak kendi tasarımlarınızı ve ya hazır dövmeleri vücudunuzda istediğiniz bölüme yerleştirilebiliyorsunuz. Kalıcı bir dövme yapmadan önce uygulamayı kullanmak gerçeğe yakın bir şekilde nasıl olacağını görmenizi sağlıyor. Uygulamada getirilen bir güncellemeyle de renkli dövmeler için destek eklendi.

“Ink Hunter” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

 Ink Hunter

 

SketchAr:

SketchAr size resim çizmeyi öğretmek için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan bir uygulamadır. İlk olarak elinize boş bir sayfa almanız gerekiyor. Uygulama üzerinden resim seçebilir ve ya kendi resimlerinizi de kullanarak resim yapmaya başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz resim kâğıda yansıyacaktır. Sizde yansıyan resmin üzerinden geçerek kendi resminizi yapabiliyorsunuz.

“SketchAr” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

SketchAr

 

WallaMe:

Uygulamayla dünyanın birçok yerine gizli mesajlar bırakabiliyorsunuz. Bu gizli mesajları sadece uygulamayı kullanan kişiler görebiliyor. İstediğiniz bir caddenin, binanın resmini çekerek resmin üzerine boya ve çizim araçlarını kullanarak mesajlar oluşturabilirsiniz.

“WallaMe” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

 WallaMe

 

IKEA Kataloğu:

Bir odayı düzenlemeden ve ya istediğiniz eşyaları satın almadan önce odanızda eşyaların nasıl durduğunu görmenizi sağlayan ve odanızı şekillendirmenizi sağlayan bir uygulamadır. Uygulamada eşyaların 3D modellerini odanıza yerleştirebilir ve nasıl duracağına bakabilirsiniz.

“IKEA Kataloğu” uygulamasını indirmek için tıklayınız.

IKEA Kataloğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir