Online Öğretim İçin 10 Platform

Online Öğretim İçin 10 Platform

Online öğretim sayesinde bir konuda bilgi sahibi olmak ve bir konuyu tüm detaylarıyla öğrenmek – öğretmek günümüz teknolojisiyle daha kolay hale geldi. İhtiyaçlarımızı anlayan ve öğrenmek istediğimiz konularda bizi tamamen ustalaştıran online öğretim olanağı sunan bir sanal hocamız olduğunu düşünelim. Bu durum tamamen motive edici ve ilgi çekicidir. Bu yazıda öğrenmeyi ve öğretmeyi daha etkili kılan ve daha kolay erişebilir hale getiren bazı çevrimiçi öğretim platformlarından bahsedeceğim.

Sunumun ötesine geçen çevrimiçi öğretim platformudur. Bu platformda kendi kurs içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Öğrencileri aktif bir şekilde öğrenmeye teşvik etmek için hazırlanmış bir araçtır.

Öğretmenler ve öğrencileri birbirine anında çevrimiçi bir şekilde bağlar. Öğrenciler sorularını çevrimiçi bir şekilde sorup anında cevap alabilirler. Ayrıca öğretmenlerle de anında sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Çevrimiçi öğretim kursları oluşturup satabileceğiniz platformdur. Bu platformda kursunuzu istediğiniz gibi kişiselleştirip kullanmaya başlayabilirsiniz. (örneğin; renk, stil vb.)

Eğitimin herkes tarafından erişilebilir olması amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. Ödevler, sınavlar ve tamamlama sertifikaları gibi özellikleriyle LMS benzeri öğrenme ortamına sahiptir.

Bu platformla etkileşimli video, kısa sınavlar ve e-kitap gibi özellikleri kullanarak kursları daha etkili hale getirebilirsiniz. Etkileşimli araçlarla içerik geliştirmek için oldukça güçlü bir platformdur.

Bu platformla öğrencinin ilerlemesini izleyebilir, kısa sınavlar ve anketlerle içeriğinizi güçlendirebilirsiniz. Kullanımı kolay bir platformdur. Thinkific’de sürekli ürünler de geliştirilebilmektedir.

Bu platform resim ve metinden oluşur. Bu platformla akademik olmayan kursları sunmak için kullanabilirsiniz.

Hindistan’da kurulan çevrimiçi bir platformdur. Fizik, biyoloji, kimya, matematik, Hintçe, sosyal bilimler ve bilgisayar bilimleri gibi konularda çevrimiçi eğitimler verilmektedir.

Japonya’da kurulmuştur. Farklı yerlerde ki öğrenci ve öğretmenleri bir araya getiren çevrimiçi öğretim platformudur.

Tüm ürünleri, e-posta abonelerini, ödemeleri, içeriği ve verileri tek bir yerde saklayabilirsiniz. Pdfler, ses dosyaları, e-kitaplar ve video dosyaları gibi dijital indirmeleri de bu platformda satabilirsiniz. Çevrimiçi kurslarınız için yeni müşteriler de bulabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Mooc (Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurs) bulunmaktadır.

“Mooc(Kitlesel Çevrimiçi Açık Kurs)” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Online öğretim platformların sunduğu özellikler ve fırsatları keşfettiğinizde sizi daha çok çevrimiçi öğretime yönelteceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir