Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda koronavirüs nedeniyle herkes evinde kontrollü şekilde kendini izole etmektedir. Bir sıkıntı olduğunda kurum ve kuruşları aramaktayız. Kurum ve kuruşları aradığımızda karşımıza çıkan problemlerden birisi ise bazen aradığımız kuruluşlar yoğunluk sebeiyle açamamaktadır. Bunun içinde sağlık bakanlığı bir mobil uygulama geliştirdi. Peki bu mobil uygulamada ne özellikler var. Yakından bakalım. Sağlık bakanlığının geliştirdiği mobil uygulama Hayat Eve Sığar uygulamasıyla tanıttı. Bu uygulamada bireyler sorunlarını ve sıkıntıları bu uygulama sayesinde paylaşıp geri bildirimler alabilecek. Peki ne gibi bilgilendirmeler alacak yakından bakalım.

Uygulama hem apple storda hem de android telefonlarda indirebilirsiniz.

“Hayat Eve Sığar Uygulamasını” android cihazınıza indirmek için tıklayınız. “Hayat Eve Sığar Uygulamasını” apple cihazınıza indirmek için tıklayınız.
Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirdiğinizde ekrana cep telefonunuzu giriş yapmaktasınız. Telefonunu girdikten sonra doğrulayıp konumuzu etkinleştirin. Aşağıdaki resimdeki gibidir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tüm adımları tamamladıktan sonra uygulamada açılan yazıda bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz gibi sorular soracaktır.  Bunu sormasının nedeni her gün size bu soruları sorarak acaba sizin sağlık durumuzu kontrol etmektedir. Virüse yakalandıysanız buradan size ulaşacaklardır. Aşağıdaki resimdeki gibidir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Daha sonra uygulamada daha önce bir kronik rahatsızlığınız olup olamadığını ve devam eden bir kronik hastalığınız var mı kontrol edilecektir. Günlük ateşiniz olup olmadığını ve virüs ile ilgili belirtileri kontrol edecektir. Uygulamadaki resim aşağıdaki gibidir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Virüs ile ilgili eğer tereddütte iseniz ve kontrol ettirmek istiyorsanız uygulama üzerinden en yakın şubenin nerede olduğunu ve arama gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın en güzel yanı ise bulunduğumuz bölgede koronavirüse yakalanmış vakaları ve riskli bölgedeki yerleri konum üzerinden haritada göstermektedir.

Uzakta olduğumuz ya da ailede olan bireylerin durumunu kontrol etmek istiyoruz. Sağlık durumunun ne olduğunu veya bilgi almak istiyorsak uygulama üzerinden aileleri ekleyebilir ve bilgilerini görebilirsiniz. Ailede yakınlık derecesi seçebilir ya da rehberden seçerek görebilirsiniz. E-nabız, MHRS ve Sağlık Bakanlığından bilgi alabilirsiniz.

“Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Koronavirüs ile ilgili bilgi ve önlem almak istiyorsak uygulama üzerinden girip bilgi alabilirsiniz. Koronavirüs için ne gibi önlemler alınır ne yapılması gerekir, izolasyon nasıl yapılır vb. gibi bilgilendirmeler uygulamaya eklenmiştir. Uygulama hakkında bilgi almak için yardım menüsünden yararlanabilir ve bilgilendirme metinlerini okuyabilirsiniz.

“Koronavirüs Testi Yapabilen Yapay Zekâ: Covid-Net” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir